Ayrıcalıklı Rotalar

Ülkemizin sakladığı doğal – kültürel hazineleri, dünyanın en beğenilen ve merak edilen rotalarını keşfe çıktığım televizyon programım Ayrıcalıklı Rotalar, 2017 yılında NTV’de yayınlandı. Tarihten öyküler dinlemek, program için özel izinle açılan mekanları, müzeleri, sarayları, şatoları ve doğanın en güzel hallerine tanık olacağınız yerleri gezmek için merak ettiğiniz bölümün üzerine tıklamanız yeterli. İyi seyirler!

1. SEZON

PARİS – 1.SEZON 1.BÖLÜM

Dünyanın en özel başkentlerinden Paris’teyiz. Eyfel Kulesi’nden şehrin ara sokaklarına, meşhur Paris kafelerinden kitap tutkunlarının vazgeçilmezi Shakespeare&Company’ye uzanan bir keşif yolculuğu.

Bölümü izlemek için tıklayın

LOİRE VADİSİ - 1. SEZON 2. BÖLÜM

Fransa’nın dünyaca ünlü Loire Vadisi’ndeyiz. Görkemli şatolar ve göz alıcı bahçeler arasında tarih ve doğayı harmanlayan bir keşif yolculuğu.

Bölümü izlemek için tıklayın

KAZ DAĞLARI – ASSOS - 1. SEZON 3. BÖLÜM

Kaz Dağları ve Assos’tayız. Mitolojiden Truva Savaşı’na, Assos kıyılarından Adatepe Köyü’ne uzanan ve yöreye özgü morel mantarını tanıtan bir keşif yolculuğu.

Bölümü izlemek için tıklayın 

BİLBAO – SAN SEBASTİAN - 1. SEZON 4. BÖLÜM

İspanya Bask bölgesinin en ayrıcalıklı şehirleri Bilbao ve San Sebastian’dayız. Bir sanayi kentini her yıl milyonlarca turistin geldiği bir kültür turizmi yıldızına çeviren Guggenheim Müzesi’nden San Sebastian’ın büyüleyici kıyılarına uzanan, İspanyol lezzetleriyle renklenen bir keşif yolculuğu.

Bölümü izlemek için tıklayın

KAPADOKYA - 1. SEZON 5. BÖLÜM

Dünyanın hayran olduğu yeryüzü harikası Kapadokya’dayız. Doğanın bir masal sahnesine dönüştüğü peri bacaları arasında bahara merhaba pikniğinden, dünyanın ilk yeraltı seramik müzesine uzanan bir keşif yolculuğu.
Bölümü izlemek için tıklayın

LİZBON - 1. SEZON 6. BÖLÜM

Portekiz’in başkentindeyiz. Sokaklarından müzelerine, Belem Kalesi’nden tarifinin sırrı 1 asırdır çözülemeyen Belem Turtası’na  kadar rengarenk detaylarla dolu bir keşif yolculuğu.

Bölümü izlemek için tıklayın

KONYA - 1. SEZON 7. BÖLÜM

Anadolu medeniyetlerinin doğduğu yerde, Mevlana’nın yuvasındayız. Yerleşik hayata geçişin beşiği Çatalhöyük’ten hoşgörünün evrensel timsali Mevlana’nın türbesine, tarihi Sille Köyü’nden şehrin sakladığı Selçuklu izlerine uzanan bir keşif yolculuğu.

Bölümü izlemek için tıklayın

POSİTANO – AMALFİ – RAVELLO - 1. SEZON 8. BÖLÜM

İtalya’nın dünyaca ünlü kıyılarında, romantizmin Akdeniz’le buluştuğu yerdeyiz. Büyüleyici güzelliğiyle Amalfi’den, korumayı başardığı tüm güzellikleriyle Positano’ya ve Ravello’ya uzanan bir keşif yolculuğu.

Bölümü izlemek için tıklayın

MAVİ YOLCULUK - 1. SEZON 9. BÖLÜM

Ege’nin birbirinden güzel kasabalarını, adalarını gezmek için teknedeyiz. Yunanistan – Türkiye rotasında Bodrum’dan Symi’ye, Knidos’tan Datça’ya uzanan masmavi bir keşif yolculuğu.

Bölümü izlemek için tıklayın

KOPENHAG - 1. SEZON 10. BÖLÜM

Danimarka’nın müthiş güzellikler saklayan başkentindeyiz. Dünyanın en yaşanabilir kentlerinden Kopenhag’da; rengarenk çiçekler, saraylar, şatolar, müzeler ve harika evler arasında geçen bir keşif yolculuğu.

Bölümü izlemek için tıklayın

NORVEÇ FİYORTLARI - 1. SEZON 11. BÖLÜM

Bir gemi yolculuğu ile dünyanın en güzel kıyılarındayız. Gözlerin yeşille bayram ettiği, her adımda insanın doğaya saygısına ve doğanın sunduğu güzelliklerin sınırsızlığına tanık olduğumuz bir keşif yolculuğu.
Bölümü izlemek için tıklayın

KINALIADA – BURGAZADA - 1. SEZON 12. BÖLÜM

Sezon finali için dünyanın en ayrıcalıklı şehrinde, İstanbul’dayız. Prens Adaları içinde en az anlatılan ikiliyi Kınalı ile Burgaz’ı izleyeceğiniz; tarihle, mimariyle, edebiyatla dolu sakin ve keyifli bir keşif yolculuğu.

Bölümü izlemek için tıklayın