Ayrıcalıklı Rotalar 3. Sezon

Ülkemizin sakladığı doğal – kültürel hazineleri, dünyanın en beğenilen ve merak edilen rotalarını keşfe çıktığım televizyon programım Ayrıcalıklı Rotalar, 2017 yılında NTV’de yayınlandı. Tarihten öyküler dinlemek, program için özel izinle açılan mekanları, müzeleri, sarayları, şatoları ve doğanın en güzel hallerine tanık olacağınız yerleri gezmek için merak ettiğiniz bölümün üzerine tıklamanız yeterli. İyi seyirler!

3. SEZON

 

TÜM SEZONLAR

 

 

SALZBURG - HALLSTATT – 3.SEZON 1.BÖLÜM

Alpler’in eteklerinde yer alan Avusturya’nın gözbebeği şehri ve dahi besteci Mozart’ın memleketi Salzburg’u keşfediyor; dünyanın en çok fotoğraflanan köylerinden Hallstatt’ın masalsı güzelliğine kalbimizi bırakıyoruz.

 

Bölümü izlemek için tıklayın.

BURSA - 3. SEZON 2. BÖLÜM

Osmanlı’nın ilk başkenti olan kadim şehir Bursa’da kervansaraylar, hanlar, hamamlar, camiler, külliyeler arasında geçmişe yolculuk.

 

Bölümü izlemek için tıklayın.

TOSCANA - 3. SEZON 3. BÖLÜM

Toscana Vadisi’nde yeşile aşık olacağınız bir yolculuğa çıkıp; tarih, bilim ve kültür dolu bir keşif için San Gimignano, Siena ve Bologna’ya gidiyoruz.

 

Bölümü izlemek için tıklayın.

ANTALYA - 4. SEZON 4. BÖLÜM

Deniz-güneş-kum üçlüsünden çok daha fazlasını vadeden Antalya’yı antik kentleri, hikayeleri, tarihi eserleri, renkli şehir hayatı ile tanımaya var mısınız?

 

Bölümü izlemek için tıklayın.

HATAY - 5. SEZON 5. BÖLÜM

Anadolu’nun ilk camisi Habibi Neccar, dünyanın ilk kiliselerinden St. Pierre, dünyada insan eliyle kazılan en büyük tünel Titus Vespasianus, gizemli Beşikli Mağara, dünyanın en büyük tek parça mozaiği ve dahasını görmek için arkanıza yaslanın!

 

Bölümü izlemek için tıklayın.