Ayrıcalıklı Rotalar 1. Sezon

Saffet Emre Tonguç - Ayrıcalıklı Rotalar

Ülkemizin sakladığı doğal – kültürel hazineleri, dünyanın en beğenilen ve merak edilen rotalarını keşfe çıktığım televizyon programım Ayrıcalıklı Rotalar, 2017 yılında NTV’de yayınlandı.

 

Tarihten öyküler dinlemek, program için özel izinle açılan mekanları, müzeleri, sarayları, şatoları ve doğanın en güzel hallerine tanık olacağınız yerleri gezmek için merak ettiğiniz bölümün üzerine tıklamanız yeterli.

 

İyi seyirler!

1. SEZON

PARİS

Dünyanın en özel başkentlerinden Paris’teyiz. Eyfel Kulesi’nden şehrin ara sokaklarına, meşhur Paris kafelerinden kitap tutkunlarının vazgeçilmezi Shakespeare&Company’ye uzanan bir keşif yolculuğu.

Bölümü izlemek için tıklayın

LOİRE VADİSİ

Fransa’nın dünyaca ünlü Loire Vadisi’ndeyiz. Görkemli şatolar ve göz alıcı bahçeler arasında tarih ve doğayı harmanlayan bir keşif yolculuğu.

Bölümü izlemek için tıklayın

KAZ DAĞLARI – ASSOS

Kaz Dağları ve Assos’tayız. Mitolojiden Truva Savaşı’na, Assos kıyılarından Adatepe Köyü’ne uzanan ve yöreye özgü morel mantarını tanıtan bir keşif yolculuğu.

Bölümü izlemek için tıklayın 

BİLBAO – SAN SEBASTİAN

İspanya Bask bölgesinin en ayrıcalıklı şehirleri Bilbao ve San Sebastian’dayız. Bir sanayi kentini her yıl milyonlarca turistin geldiği bir kültür turizmi yıldızına çeviren Guggenheim Müzesi’nden San Sebastian’ın büyüleyici kıyılarına uzanan, İspanyol lezzetleriyle renklenen bir keşif yolculuğu.

Bölümü izlemek için tıklayın

KAPADOKYA

Dünyanın hayran olduğu yeryüzü harikası Kapadokya’dayız. Doğanın bir masal sahnesine dönüştüğü peri bacaları arasında bahara merhaba pikniğinden, dünyanın ilk yeraltı seramik müzesine uzanan bir keşif yolculuğu.
Bölümü izlemek için tıklayın

LIZBON

Portekiz’in başkentindeyiz. Sokaklarından müzelerine, Belem Kalesi’nden tarifinin sırrı 1 asırdır çözülemeyen Belem Turtası’na  kadar rengarenk detaylarla dolu bir keşif yolculuğu.

Bölümü izlemek için tıklayın

KONYA

Anadolu medeniyetlerinin doğduğu yerde, Mevlana’nın yuvasındayız. Yerleşik hayata geçişin beşiği Çatalhöyük’ten hoşgörünün evrensel timsali Mevlana’nın türbesine, tarihi Sille Köyü’nden şehrin sakladığı Selçuklu izlerine uzanan bir keşif yolculuğu.

Bölümü izlemek için tıklayın

POSİTANO – AMALFİ – RAVELLO

İtalya’nın dünyaca ünlü kıyılarında, romantizmin Akdeniz’le buluştuğu yerdeyiz. Büyüleyici güzelliğiyle Amalfi’den, korumayı başardığı tüm güzellikleriyle Positano’ya ve Ravello’ya uzanan bir keşif yolculuğu.

Bölümü izlemek için tıklayın

MAVİ YOLCULUK

Ege’nin birbirinden güzel kasabalarını, adalarını gezmek için teknedeyiz. Yunanistan – Türkiye rotasında Bodrum’dan Symi’ye, Knidos’tan Datça’ya uzanan masmavi bir keşif yolculuğu.

Bölümü izlemek için tıklayın

KOPENHAG

Danimarka’nın müthiş güzellikler saklayan başkentindeyiz. Dünyanın en yaşanabilir kentlerinden Kopenhag’da; rengarenk çiçekler, saraylar, şatolar, müzeler ve harika evler arasında geçen bir keşif yolculuğu.

Bölümü izlemek için tıklayın

NORVEÇ FİYORTLARI

Bir gemi yolculuğu ile dünyanın en güzel kıyılarındayız. Gözlerin yeşille bayram ettiği, her adımda insanın doğaya saygısına ve doğanın sunduğu güzelliklerin sınırsızlığına tanık olduğumuz bir keşif yolculuğu.
Bölümü izlemek için tıklayın

KINALIADA – BURGAZADA

Sezon finali için dünyanın en ayrıcalıklı şehrinde, İstanbul’dayız. Prens Adaları içinde en az anlatılan ikiliyi Kınalı ile Burgaz’ı izleyeceğiniz; tarihle, mimariyle, edebiyatla dolu sakin ve keyifli bir keşif yolculuğu.

Bölümü izlemek için tıklayın