Ayrıcalıklı Rotalar 4. Sezon

Saffet Emre Tonguç - Ayrıcalıklı Rotalar

Ülkemizin sakladığı doğal – kültürel hazineleri, dünyanın en beğenilen ve merak edilen rotalarını keşfe çıktığım televizyon programım Ayrıcalıklı Rotalar, 2017 yılında NTV’de yayınlanmaya başladı.

 

Tarihten öyküler dinlemek, program için özel izinle açılan mekanları, müzeleri, sarayları, şatoları ve doğanın en güzel hallerine tanık olacağınız yerleri gezmek için merak ettiğiniz bölümün üzerine tıklamanız yeterli.

 

İyi seyirler!

4. SEZON

VİYANA

Sakin, huzurlu, şık ve aristokrat bir Avrupa başkentinin, ayrıcalıklarını keşfediyoruz.

Bölümü izlemek için tıklayın.

MALTA

Göbeklitepe’den sonra insanlık tarihinin izlerinin sürüleceği en eski yer olan, yılın 300 günü güneşle yıkanan Malta’nın güzelliklerine hayran kalacaksınız.

Bölümü izlemek için tıklayın.

ESKİŞEHİR

Geçirdiği benzersiz değişimle Türkiye’nin en güzel kentleri arasına adını yazdıran Eskişehir’de; tarihi yapıları, rengarenk evleri, parkları, gondolların süzüldüğü Porsuk kıyısını, modern müzeyi ve dahasını birlikte gezelim.

Bölümü izlemek için tıklayın.

İZMİR

Kadifekale’de ve Agora’da tarihin, Asansör’de manzaranın, cami – kilise – sinagog 3’lüsü arasında hoşgörünün, sokaklarda mutlu yüzlerin peşine düştüğümüz bir İzmir yolculuğu…

Bölümü izlemek için tıklayın.

ÜRDÜN

Dünyanın 7 harikasından biri olan Petra, ölü deniz olarak bilinen Lut Gölü, renkli başkent Amman, Kızıldeniz kıyısındaki Akabe ve dahası ile karşınızda Ürdün.

Bölümü izlemek için tıklayın.

BAYBURT -ERZURUM

Urartular’dan Cumhuriyet tarihine uzanan zengin bir mirasın izlerini sürmek için Erzurum’a; bir hayalin gerçeğe dönüştüğü çok ayrıcalıklı bir müzeyi görmek için Bayburt’a gidiyoruz.

Bölümü izlemek için tıklayın.

MAURİTUS

Hint Okyanusu’nun ortasında, Afrika’nın yanı başında ruhunuzu doğanın muhteşem güzellikleriyle tazeleyeceğiniz rengarenk bir yolculuk.

Bölümü izlemek için tıklayın.