MİKONOS’UN YILDIZLARI

MİKONOS’UN YILDIZLARI

Mikonos’a gidince mutlaka uğramanız gereken yerler var. Lezzet durakları, otelleri, eğlence mekanlarıyla işte adanın yıldızları!

Scorpios’a muhakkak uğrayın. Zevk, vizyon ve profesyonellik bir araya gelince çok büyük paralar harcamadan ortaya süper işletmeler çıktığını göreceksiniz. Akşamüstü partileri 18.30’dan gece yarılarına kadar sürüyor. Restoranı da çok başarılı.

Eski popülaritesini yitiren Süper Paradise adı üzerinde cennet gibi bir plaj. Akşamüstü partileri çok kalabalık ama gelen kitle daha ortalama. Plajın devamındaki Jackie O muhteşem manzaralı bir tesis. Akşamüstü içkinizi burada alın.

Nammos Plajı ülkedeki ünlülerin mekanı, dolayısıyla etraf paparazzi kaynıyor. Rezervasyonsuz giden kapıda kalabilir. Bu arada tüm şezlonglar üst üste, iğne atsan yere düşmüyor, denizin içinde bile şezlong var ama amaç da bu değil mi? Restoranı çok gözde, masaların üstünde vur patlasın, çal oynasın tarzı eğlence var.

“Güzel Alan” anlamındaki Kalo Livadi son yıllarda popüler oldu. Gençlerin uğrak yeri olan Soly Mar ile yemekleriyle ön plana çıkan Sol y Sombra bu plajdaki en güzel kulüplerden. Hem denize girin hem eğlenin.

Sakin ve salaş  bir plaj için Panormos’a uğrayın. Ne artist takımı ne çılgın gençlik ben sadece doğa istiyorum diyenlere Panormos doğru adres ayrıca iyi bir restoranı da var.

Muhteşem bir plaj olan Ftelia’ya da bulunan Alemagou Restaurant’ı ve Kiki’yi gene öğle yemeği için tavsiye ederim. Gelen kitle, müzik ve yemekler gayet iyi.

Balıkseverler için Hippie Fish Restaurant keyifli bir adres.

Yel değirmenlerinin altındaki Sea Satine deniz ürünlerinde başarılı.

Adanın en iyi sushisi için “Finding Nobu” işaretlerini takip edin ve dünya çapındaki lezzetleri Matsuhisa Mykonos’ta tadın.

Nikos fiyatları makul olan bir taverna. Adanın meşhur yel değirmenleri manzaralı Kastro’s Little Venice’de bulunuyor ve adanın en eski tavernalardan biri.

Avra, Nautilus ve Katrin adada akşam yemeği için sevdiğim yerler arasında. 1971’den beri açık olan Katrin’i bu sefer de denedim ve çok memnun kaldım. Bana Türkçe “Hoş geldiniz!” diyen sahibi baklavanın da tarifini verdi.

Yemek sonrası Remezzo’da bir kadeh içkiyle geceye devam edebilirsiniz. Manzara, dekor ve ambiyans dorukta.

La Bikina, Astra, Güzel, Moni ve Skandinavian adanın popüler gece mekanları arasında yer alıyor.

Adanın, 2021 yılına damgasını vuran en gözde mekanları modern bir Yunan restoranı olan Noema ve kabare şovların eşlik ettiği Akdeniz mutfağından menüsüyle Lio.

Spilia Restaurant ise yeryüzünde cennetin adreslerinden biri. Avakadolu karides sote, beyaz şarap soslu midye, deniz kestanesi ve ıstakoz spagettisi şahane.

DİPNOT

Yazılarımı farklı tarihlerdeki ziyaretlerimin ardından kaleme aldım. Kaçınılmaz olarak güncel birçok bilgi içeriyor ama güncel demek bugünün dünyasında hız ve değişimin eş anlamlısı. Bu nedenle yazılarımı referans alıp seyahat planı yaparken değişken bilgileri  (tarihi mekanları ziyaret, yemek ve konaklama önerileri, ulaşım bilgileri vs.) kontrol etmeyi unutmayın. Ve siz de benim gibi “bilgi paylaştıkça güzel” felsefesine inananlardansanız, yazıları zenginleştireceğini düşündüğünüz detayları iletin.

Yolunuz açık olsun, gezgin ruhunuz hiç yaşlanmasın!

 • İstanbul

  Onda yaşamak yerine onu yaşamak gereken 7 tepeli şehrin; semtlerinden müzelerine, tarihinden camilerine kadar bilinen ve bilinmeyen köşeleri…

 • Türkiye

  Binlerce yıllık kültür hazinesi, medeniyetler beşiği topraklarımızı keşfetmek için kuzeyden güneye, doğudan batıya adım adım yolculuk…

 • Avrupa

  Yılın her dönemi ziyaret edilen ışıltılı başkentler, dünya hazinelerini saklayan müzeler, zarafet ve estetiği buluşturan kültürlerden izler…

 • Amerika & Avustralya

  Her zaman merak uyandıran coğrafyalar ve mesafelere aldırmadan gitmek isteyeceğiniz şehirler…

 • Asya & Afrika

  Doğa harikalarından kültür miraslarına, şaşırtıcı geleneklerden mimari başyapıtlara kadar sayısız hazine…

 • Özel Dosyalar

  Özel günlere ilişkin öneriler, ilginç konulara ilişkin yazılar, farklı coğrafyaları bir araya getiren karma konular…

Sevdiğim Oteller

Myconian Collection grubunun adada hem merkezde hem de koylarda yer alan çok şık dokuz oteli var. Otelin bünyesindeki Efisia, Noa ve Baos restoranlarını denemenizi öneririm.

Cavo Tagoo beyazın bol kullanıldığı rüya alemi gibi bir otel. 40 metre uzunluğundaki sonsuzluk havuzunun yanı keyfin en doğru adresi.

Belvedere pahalı ve şık. Merkezde yer alıyor.

Santa Marina ve Petasos Hotel ise sosyetenin özellikle tercih ettiği adresler. Santa Marina’nın içindeki Buddha-Bar Beach denize nazır atmosferi ve Uzakdoğu mutfağı ile uğranılması gereken bir adres.

The Elysium’un özellikle gün batımında manzarası müthiş.