2017 SEYAHAT ÖNERİLERİ

2017 SEYAHAT ÖNERİLERİ

 1. Rio Karnavalı’na gidin, 5 gün boyunca adeta bir masala dönen şehrin keyfini çıkarın ve sokaklarda samba yapanlara katılın. Paskalya öncesi dönemde şubat ya da mart ayında yapılan karnavalın tam tarihi her yıl değişiyor.
 2. El Calafate’deki Perito Moreno Buzulu’na gidin.
 3. Arjantin ile Şili arasında kalan ve Antarktika’nın yukarısında, dünyanın en güney noktası olan Patagonya’ya gidin. Penguenler, balinalar, deniz aslanları, göller, şelaleler, buzullar ve karlı zirvelerın birleşiminden doğan büyüleyici doğal yaşamın tadını çıkarın.
 4. Hawai’deki Kauai Adası’nda gidip balinaları seyredin.
 5. Alaska’da bulunan 6,194 metre yüksekliğindeki McKinley Dağı’na tırmanın.
 6. Adıyaman’a gidip Nemrut Dağı’na tırmanın. Kommagene Kralı Antiochos Theos tarafından MÖ 62 yılında yaptırılan ve bugün UNESCO Kültürel Miras listesinde yer alan Yunan ve Pers tanrıları heykellerinin arasında güneşin batışını izleyin.
 7. Yeni Zelanda’ya gidin. Gemi turlarından birine katılarak ülkedeki fiyortları gezin ve gördüklerinizin dünyanın en güzel fiyortları olduğunu aklınızda tutun.
 8. Hava sıcaklığının yıl boyunca 21-30 derece arasında olduğu Barbados’a gidip; Karayip Denizi’nin, güneşin ve bembeyaz kumsalların tadını çıkarın.
 9. 2017’den itibaren THY’nin direkt uçuşlara başlayacağı Küba’ya gidip başka bir boyuta geçmişsiniz hissini yaşayın. Değişimin eşiğindeki ülkeyi aslı bozulmadan gören şanslılardan olun.
 10. Stresten uzaklaşmak için Barcelona’ya gidin. Yaşam felsefesi ise “Manana” yani “Her şeyi yarına bırak” olan Akdenizliler arasında, aslında hiçbir şeyin hayatınızdan ve hayallerinizden daha önemli olmadığını düşünün.
 11. Dünyada akustiği en iyi ilk beş konser salonu arasında gösterilen Buenos Aires’teki Tetra Colon’da opera izleyin.
 12. Doğu-batı sentezi yapısıyla dünyanın en ilgi çekici mutfaklarından birine sahip Hong Kong’ta lezzet turuna çıkın.

BİLGİ

“Yazılarımı farklı tarihlerdeki ziyaretlerimin ardından kaleme aldım. Kaçınılmaz olarak güncel birçok bilgi içeriyor ama güncel demek bugünün dünyasında hız ve değişimin eş anlamlısı. Bu nedenle yazılarımı referans alıp seyahat planı yaparken değişken bilgileri  (tarihi mekanları ziyaret, yemek ve konaklama önerileri, ulaşım bilgileri vs.) kontrol etmeyi unutmayın. Ve siz de benim gibi “bilgi paylaştıkça güzel” felsefesine inananlardansanız, yazıları zenginleştireceğini düşündüğünüz detayları iletin. Yolunuz açık olsun, gezgin ruhunuz hiç yaşlanmasın!”
 • İstanbul

  Onda yaşamak yerine onu yaşamak gereken 7 tepeli şehrin; semtlerinden müzelerine, tarihinden camilerine kadar bilinen ve bilinmeyen köşeleri…

 • Türkiye

  Binlerce yıllık kültür hazinesi, medeniyetler beşiği topraklarımızı keşfetmek için kuzeyden güneye, doğudan batıya adım adım yolculuk…

 • Avrupa

  Yılın her dönemi ziyaret edilen ışıltılı başkentler, dünya hazinelerini saklayan müzeler, zarafet ve estetiği buluşturan kültürlerden izler…

 • Amerika & Avustralya

  Her zaman merak uyandıran coğrafyalar ve mesafelere aldırmadan gitmek isteyeceğiniz şehirler…

 • Asya & Afrika

  Doğa harikalarından kültür miraslarına, şaşırtıcı geleneklerden mimari başyapıtlara kadar sayısız hazine…

 • Özel Dosyalar

  Özel günlere ilişkin öneriler, ilginç konulara ilişkin yazılar, farklı coğrafyaları bir araya getiren karma konular…